Otomatik Bahçe Kapısı Çeşitleri

Bahçe Giriş Yaya Kapısı

Bahçe giriş yaya kapısı; güvenlik gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamayı hedefler. Yaya kapısı tasarımları, uzman peyzaj mimarlarımız tarafından yapılmaktadır. Elektrikli kilit ve şifre paneli gibi teknolojiler kullanılmaktadır. Bahçe kapılarında demir, alüminyum, masif ahşap, ahşap kompozit vb. çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

BAHÇE GİRİŞ YAYA KAPISI ÇEŞİTLERİ

İhtiyaca göre bahçe kapıları; farklı form, ölçü, açılış şekli ve yerleşim tiplerine göre bahçe kapıları çeşitlilik göstermektedir. Birçok yönü ile kapı türleri, modelleri ve kategorileri aşağıda ele alınmıştır.

KAPI ÖZELLİKLERİ

Özel tasarım

Talebe bağlı olarak, bina ve bahçe karakterine uygun nitelikte özgün, modern bahçe kapısı tasarım hizmeti vermekteyiz. Bahçeleriniz için işlevsel, estetik ve özgün giriş kapısını tasarlıyor ve uyguluyoruz. Araç ve/veya yaya girişine uygun ölçülerde ve ihtiyaca yönelik tasarımlar yapılmaktadır. Tasarımdaki en belirgin kriter, kapıların ait olduğu bahçe ve yapı karakterine uygun nitelikte olmasıdır. Otomatik bahçe kapısı tasarımı, ölçekli olarak çizilir ve imalat öncesinde 3 boyutlu olarak kullanıcıya sunulur.

ÖRNEK BAHÇE KAPISI UYGULAMA ve TASARIMLARIMIZ

Malzeme

Aluminyum, elektrostatik boyalı saç, galvaniz profil gibi çeşitli ebatlardaki malzemelerden yapılabilir. Böylece ahşap bahçe giriş kapısı ve/veya demir bahçe giriş kapısı seçenekleri mevcuttur.

Ebat

Yapılacak kapı tasarımına ve ihtiyaca göre farklı ebatlarda bahçe kapıları olabilmektedir.

Montaj

Mevcut herhangi bir sert zemine bahçe kapısı montajı gerçekleştirilebilir. Bahçe giriş kapısının taşıyıcı donanımlar ve açılış tipine göre çeşitli kazım, beton vb. işlemler değişkenlik göstermektedir.

Dayanıklılık ve bakım

Demir çevre şartlarına karşı dayanıklılığı ve sağlamlığı yüksek bir malzemelerdir. Demir profil malzemelerde tercihe bağlı olarak daldırma galvaniz ve elektrostatik toz boya ile paslanmaya karşı önlem alınabilir. Uzun yıllar bakım ihtiyacı gerektirmezler.  Ayrıca ahşap bahçe giriş yaya kapılarında kullanılacak ahşap türüne bağlı olarak doğa şartlarına uzun dayanımlı ahşap tercihi mümkündür.

logo-footer

Merkez Atölye

(Odak Peyzaj) Sahilevleri Mah.
Mustafa Kemal Sahil Bulvarı No:360
Narlıdere / İZMİR

Bize Ulaşın

+90 536 743 7041
İzmir Çit Firması

Çalışma Saatleri

P.tesi - C.tesi:
Sabah 9 - Akşam 18